Pompy ciepła

Pompy ciepła typu powietrze-woda służą do ogrzewania obiektów oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te w przeciwieństwie do pomp ciepła gruntowych, nie potrzebują kosztownych odwiertów do pozyskiwania ciepła z otoczenia.

  • Są to urządzenia wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten jest wymuszony, ponieważ przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła.
  • Przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej jest możliwy dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (sprężarka).

Ogólna zasada brzmi:
około 75% wymaganej energii pompy ciepła generują bezpośrednio z otoczenia. Energia ta jest całkowicie bezpłatna i odnawialna, ponieważ wykorzystuje zgromadzone w powietrzu ciepło słoneczne. Zaledwie 25% całkowitej energii potrzebnej do zasilania pompy ciepła pochodzi z sieci energetycznej.

  • Z 25% prądu i 75% bezpłatnej energii z otoczenia pompa ciepła daje 100% ciepła – rachunek, który mówi sam za siebie. A jeśli prąd pochodzi z bezpłatnej energii słonecznej przetwarzanej w instalacji fotowoltaicznej, można za pomocą pompy ciepła prawie całkowicie uniezależnić się od kopalnych nośników energii.
  • Większość pomp ciepła uzyskuje najwyższą skuteczność w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym, dlatego poleca się je przede wszystkim w obiektach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe lub grzejniki niskotemperaturowe.
  • W naszej ofercie posiadamy również pompy ciepła dające wyższą temperaturę zasilania przez co nadają się również idealnie do modernizowanych kotłowni i starszych obiektów.
  • Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów pompy ciepła powietrze-woda oferujemy wraz z profesjonalnym montażem.
  • Montaż pomp ciepła realizujemy w ramach nieruchomości zlokalizowanych na terenie województw: Lubelskiego, Mazowieckiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego.
  • Obsługujemy przede wszystkim nieruchomości mieszkalne – domy jednorodzinne wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, a także segmenty.

Jeżeli są Państwo zainteresowani montażem powietrznej pompy ciepła, ale nie wiedzą od czego zacząć, świadczymy bezpłatną pomoc przy doborze odpowiedniego urządzenia oraz odpowiedniego producenta. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.